Mesaj Gönder!
Şimdi Arayın!
free bootstrap theme

Ahşap Çatı

Ahşap Çatı Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Efe Çatı firması olarak, profesyonel bir yapı ile hizmet vermek için yapılarda ahşap çatı projeleri gerçekleştiriyoruz. Ahşap; kaliteli, sağlıklı, uzun ömürlü ve dekoratif bir görüntü oluşturduğu için yapılarda çatı dahil her noktada kullanılmaktadır. Bu nedenle öncelikle keşif çalışması gerçekleştirilerek, yapıda çatı projesi çizilir ve sonrasında çatı modeli ortaya çıkarılır.

Firmamızın gerçekleştirdiği çatı yapısı beşik çatı olarak düşünülmektedir. Dört köşe olarak da adlandırılan kırma çatı sistemi yapısı bölgenin şekline göre farklı malzemeler ve görsellikler ile sunulmaktadır. Çatı çalışması için öncelikle firmamızla görüşmeli ve bu sayede proje çalışması sağlanmalıdır. Bu çalışmalarda çam malzeme kullanılmasına, ahşabın sağlam olmasına ve uygun ebatların belirlenmesine dikkat etmek gereklidir.

Ahşap Çatı Hangi Faydaları Sağlamaktadır?

Yapılarda profesyonel şekilde ahşap çatı uygulaması gerçekleştirdiğimizde, öncelikle her iklim türüne ve soğuk hava koşullarına uygun bir sonuç oluşturulmaktadır. Bu yapılar özellikle ekonomik ve kaliteli olmaları nedeniyle seçilmektedir. Kolay bir uygulama sağladıkları için her yapıda hızlı sonuç elde edilmesini sağlarlar.

Özellikle sağlanan faydalar arasında rüzgar, kar ve fırtınaya karşı dayanıklı sonuç elde edilmesi bulunmaktadır. Akşam uzun ömürlü bir malzeme olarak binanın ömrü kadar aynı süreçte çatı kullanımı sağlar ve çok daha düşük sorun ihtimali gösterir. Yıllar geçtikçe daha sağlam ve daha güçlü bir hale gelecektir.

Ahşap Çatı Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Binalarda ahşap çatı talep edildiğinde, öncelikle ölçüler alınır. Bu ölçülere göre metrekare hesaplaması elde edilerek, fiyat listesinden ürün seçimleri yapılır. Bu sayede çatı fiyatları sağlanacak modele, kullanılacak ürün miktarına ve sonuç olarak ortaya çıkacak metrekare ölçülerine göre belirlenir. Bu çalışmalarda seçilen malzemenin özelliklerine göre çatı birim fiyatı ile ölçüm gerçekleştirilir.

Firmamız yapılan keşif çalışmaları sonrasında her zaman metrekare birim fiyatı belirler ve sonrasında toplam metrekareye göre fiyatları size sunar. Fiyatlar konusunda mutabık kalındıktan sonra birinci sınıf malzeme ile çatı iskeleti kurulur ve sonrasında çam keresteleri ile iskelet üzerine kaplama işlemi gerçekleştirilir. Son aşamada farklı kaplama malzemeleri ile son görüntü elde edilir.


Adres

Oruçreis Mahallesi Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Çarşı Blok No: 10 U 205 Esenler / İSTANBUL

İletişim

Email: [email protected]
Telefon: +90 532 342 69 58
Telefon: +90 212 890 07 67