Mesaj Gönder!
Şimdi Arayın!
how to make your own site

Çelik Çatı

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı, yapı sektörünün gözde ürünlerinden birisidir. Çeliğin üstün özelliklerinin çatılarla buluşması çelik çatı sistemleri sayesinde mümkün olmaktadır. Diğer çatı çeşitlerine göre çok daha güvenli ve çok daha kalitelidir. Büyük binalar, iş hanları gibi çatısı geniş alanlarda en verimli sonuçların ortaya çıkmasını sağlayan çatı çeşitleridir.

Çelik çatıların tercih edilmesinin ilk sebebi güvenli olmalarıdır. Esnek bir yapıda olmalarından dolayı çelik çatılar deprem ve diğer doğal afetlerde can ve mal güvenliğini koruma altına alır. Büyük fırtınalarda, rüzgarlarda, yağışlı havalarda dahi kesinlikle su geçirmez. Ses geçişini en aza indirir. Sıcak ve soğuk havayı dışarıda tutarak bina içlerindeki hava değişimini engeller.

Güvenli Çelik Çatı Uygulamaları

Çelik çatı sistemlerinin kullanıcılara sağladığı bir diğer güvenlik avantajı yangın benzeri olaylarda ortaya çıkmaktadır. Çelik çatı sistemleri diğer kaplamalara göre çok daha zor tutuşur. Yanmaz özelliklerinden dolayı güvenli bir ortam sağlar. Herhangi bir paslanma, küflenme oluşmaz. Uzun yıllar ilk günkü kalitesinde kullanılmaya devam eder.

Çelik çatı sistemlerinde kullanılan profiller yapıların özelliklerine genişliklerine göre hazırlanabilir. Dar çatılarda daha küçük profiller kullanılırken geniş çatılarda daha büyük profiller kullanılır. Çatıların bütün detayları müşterilerimizin istekleri ve talepleri doğrultusunda şekillendirilebilir. İstenen mimari görünüş ortaya çıkarılabilir. Çelik çatı sistemleri diğer yapılara göre gerek kullanışlılık gerekse ekonomiklik açısından çok daha avantajlıdır.

Ekonomik Çelik Çatı Çözümleri

Çelik çatı sistemleri özellikle doğal afetlerin yaygın olduğu bölgelerde en çok tercih edilen çatı modelidir. Malzemenin esnekliği, dayanıklılığı, hafifliği sayesinde doğal afetlerde en dayanıklı çatı modelleri olmaktadırlar. Darbe anında parçalanmaması ve esnek olması depremin etkisinin kırılmasına ve yapının çatıdan zarar görmesini engellemektedir. Diğer çatı modellerine göre son derece ekonomiktir. Küçük boyutlarda malzemeler kullanılabildiği için tasarruf sağlanır. Daha düşük maliyetlerle çatıların kaplaması gerçekleştirilir.

Çelik çatı sistemlerinin bir diğer avantajı kurulumunun hızlı olmasıdır. Proje tamamlandıktan sonra kısa sürede parçalar hazırlanır ve uygulama gerçekleştirilir. Bu, inşaatın daha hızlı ilerlemesini sağlar. Montaj sonrasında sökülmesi gerekirse sökülüp yeniden başka yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Firmamız bütün çelik çatı ihtiyaçlarını en kaliteli biçimde çözüme kavuşturacak niteliktedir.


Adres

Oruçreis Mahallesi Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Çarşı Blok No: 10 U 205 Esenler / İSTANBUL

İletişim

Email: [email protected]
Telefon: +90 532 342 69 58
Telefon: +90 212 890 07 67