Mesaj Gönder!
Şimdi Arayın!
how to create a website

Kiremit Çatı

Kiremit Çatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kiremit, toprağın pişirilmesi sonucunda elde edilen ve çatı yapımında kullanılan bir inşaat malzemesidir. Bu malzeme sayesinde kiremit çatı elde edilmesi için malzemenin düzenli bir şekilde birbirini kapatarak, çatıya dizilmesi gereklidir. Eski uygulamalarda tek tip kiremit kullanılmasına rağmen günümüzde inşaat sektörü geliştiği için birçok değişik tip ve boyutta kiremit imal edilerek, çatılarda kullanılabilmektedir.

Kiremit malzemesi ile çatı yapımı çok farklı bir süreç oluşturur. Kiremit üretilirken, birbirleri ile bağlantı oluşturacak şekilde kenar kısımları sağlar. Bu noktalara dikkat edilerek kiremitler birbiri üzerine dizilir ve ince bir işçilik ile düzgün bir gönyeleme imkanı sağlar. Bu sayede çatıda kayma, düzensiz bir görünüm veya su aktarma gibi sorunlar yaşanmadan sonuç elde edilebilir.

Kiremit Çatı Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Efe Çatı firması olarak, kiremit çatı uygulaması gerçekleştirirken ilk aşamada zeminin ahşap ile kaplanmasına dikkat etmekteyiz. Bu iskelet sayesinde kiremitler kaymaz ve gereken eğim ile çatı iskeleti tamamlanır. Ayrıca hafif eğimli bir çatı sağlanması ile kiremitler oluk noktalarından üst üste gelerek, daha sağlam ve kolay bir dizilim oluşturur.

Dizim işlemi genellikle köşe veya taban noktasından başlar. Uygulama sırasında dikkatli bir çalışma yapılması ile birlikte kiremitler yanlış dizilmeden, kırılma gibi sorunlar yaşanmadan hassas bir sonuç elde edilir. Bu nedenle her çatı ustası aynı kaliteyi sağlayamayacağı için firmamızdan hizmet aldığınızda, kaliteli bir uygulama sağlayabilirsiniz.

Kiremit Çatı Hizmetlerinde Üstün Modelleme

Firmamız kiremit çatı uygulamaları gerçekleştirirken, modelleme yapılmasına çok yüksek önem vermektedir. Kiremit doğal bir görünüme sahip olduğu için çatıda şık bir görüntü oluşturur ve daha dayanıklı bir kullanım sağlar. Bu nedenle ülkemizde çok uzun yıllardır çatılarda bu malzeme seçilmektedir.

Uygulamalar için seçilebilecek ürün çeşitleri arasında Marsilya kiremit, Osmanlı kiremit veya Granada kiremit gibi ürünler yer almaktadır. Marsilya kiremit; ülkemizde çok sık kullanılan ve üst taraftan yanındaki kiremite kenetlenen bir yapıya sahiptir. Osmanlı kiremit; alaturka ve estetik bir görüntüyle yüksek su aktarım sağlayarak yalıtım işlemi oluşturur. Granada kiremit ise genellikle villa tipi çatılarda Akdeniz havzası bölgelerinde kullanılmaktadır.


Adres

Oruçreis Mahallesi Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Çarşı Blok No: 10 U 205 Esenler / İSTANBUL

İletişim

Email: [email protected]
Telefon: +90 532 342 69 58
Telefon: +90 212 890 07 67