Mesaj Gönder!
Şimdi Arayın!

Teras Çatı

Teras Çatı Nedir, Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Teras çatı için ısı yalıtımı su yalıtım tabakası altında ve yapı betonu üzerine yerleştirilerek sağlanmaktadır. Su yalıtım membranı altında yoğuşmaları önlemek için buhar kesici gerekmektedir. Membranın üzerine ısı yalıtımı yerleştirmek sorunları çözmektedir. Böylece ömrünü uzatır ve ısı değişimlerinden korur. Isı yalıtımında su yalıtımı ısı yalıtımının altında kalmaktadır. Üzerinde gezilebilen terasta levha üzerinde koruyucu tabaka serilmektedir.

Teras Çatı Hakkında

Teras çatı üst katları açık teras alanlarının kapatılması uygulamasıdır. Teras kapatma hizmetimiz oldukça ilgi görmektedir. Bu uygulamada teras çelik konstrüksiyon yapılır ve OSB ziftli yalıtım şıngıl uygulanmaktadır. Ahşap lambri uygulaması da mümkündür. Çelik konstrüksiyon üzerine polikarbon uygulaması yapmaktayız. Şıngıl uygulaması sıcak ve soğuk bakımından yalıtımda yoğun olarak tercih edilmektedir. Açık olanın kapatılması uygulaması her alan için kolaylıkla yapılabilmektedir. Estetik görünüm için özel çalışmalar sağlanmaktadır. Kayar katlanır cam balkon kapatma sistemleri uygulanan sistemlerimiz arasındadır. Üstten askılı boy cam sistemleri yüksek alanlarda tercih edilir. Emniyetli ve estetik olan bu sistemler dört mevsim için uygun bir kullanım sağlar. Hava şartlarından dolayı kapatarak kullanabilir, mekanınızı korumaya alabilirsiniz.

Teras Çatı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Teras çatı bina ve apartmanların en üst katında bulunan çatı türüdür. Normal çatı katı gibi değildir. Apartmanın orta katlarında da teras çatı yapılabilmektedir. Ancak sık tercih alanı üst katlar olmaktadır. Teras kat çatısının birçok avantajı vardır. Geniş ve ferah bir ortam sağlar. Çatıların açılıp kapanabilir yapılması mümkün. Binanın manzaralı yerlerine keyifli bir vakit geçirmek için teras çatı uygulaması yaptırabilirsiniz. Yarım teras kat çatısı yapımı da mümkündür. Kiremit ya da lambri kaplaması yapılarak hava koşullarına önlem alınmaktadır. Zarif ve farklı bir görünüm sağlayan teras çatının farklı birçok modeli bulunuyor. İsteğe bağlı olarak kiremit, ahşap, trapez kaplama gibi isteklerinizi belirtebilirsiniz. Villa ve modern yapılarda oldukça tercih edilen çatı katı teras için istediğiniz zaman bize danışabilir ve tüm gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz kusursuz hizmetimizden ekonomik fiyatlara yararlanarak istediğiniz mekanı şık ve kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz.


Adres

Oruçreis Mahallesi Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Çarşı Blok No: 10 U 205 Esenler / İSTANBUL

İletişim

Email: [email protected]
Telefon: +90 532 342 69 58
Telefon: +90 212 890 07 67